Ponuka našich kurzov

ŠKOLENIA

Ponuka naších kurzov

Základy batérií

 (Dĺžka kurzu: 2hodiny/9 hodín)

Tento kurz poskytuje základné znalosti a najmodernejšie poznatky o technológiách batérií. Účastníci porozumejú významu batérií ako nástroja na skladovanie energie, preskúmajú hlavné komponenty a parametre, ktoré batériu charakterizujú, a ponoria sa hlbšie do elektrochemických javov, ktoré sa skrývajú za prevádzkou batérie. Následne získajú stručný pohľad na rôzne, v súčasnosti dostupné technológie batérií. Nakoniec nahliadnu do nových technológií, ktoré by mohli zmeniť budúcnosť batérií.

Batériové úložiská a energetická transformácia

(Dĺžka kurzu: 12 hodín)

Tento kurz predstavuje výzvy, ktorým čelí energetický systém, aby sa prispôsobil nadchádzajúcim zmenám a ako môžu batérie podporiť a urýchliť tento prechod, pričom sa účastníci oboznámia aj s hybnými silami a prekážkami pre implementáciu relevantných obchodných modelov.

Úvod do bezpečnosti práce s batériami

(Dĺžka kurzu: 23 hodín)

Tento kurz predstavuje základné bezpečnostné aspekty výroby, testovania, skladovania, manipulácie a likvidácie batérií. Zahŕňa administratívne a technické kontroly, riziká a nebezpečenstvá, zmierňovanie a dodržiavanie bezpečnostných predpisov vo všetkých fázach životného cyklu batérie. Účastníci sa naučia rozpoznávať vhodné bezpečnostné opatrenia, efektívne používať osobné ochranné prostriedky a identifikovať kľúčové predpisy na dodržanie bezpečnostných noriem. Dôraz bude kladený tiež na dôležitosť osobnej zodpovednosti za bezpečnosť na všetkých úrovniach pracoviska a počas celého životného cyklu batérie.

Testovanie batérií 

(Dĺžka kurzu: 15 hodín)

Testovanie batérií zohráva kľúčovú úlohu pri zabezpečovaní bezpečnosti, účinnosti a spoľahlivosti batérií v rôznych priemyselných odvetviach. Pomáha pri určovaní výkonu, kapacity a celkového stavu batérií vzhľadom na spôsob využívania danej batérie. Testovanie je kľúčovým aspektom výskumu a vývoja v oblasti skladovania energie. Zahŕňa posúdenie výkonu, životnosti, bezpečnosti a vplyvu batérií na životné prostredie za kontrolovaných podmienok. Testovanie zahŕňa niekoľko postupov, počnúc nastavením kontrolovaného testovacieho prostredia na zabezpečenie presných výsledkov. Batérie prechádzajú viacerými cyklami nabíjania a vybíjania, zatiaľ čo sa monitorujú rôzne parametre a zhromažďujú údaje na analýzu. Výsledky testov sa potom preskúmajú, aby sa vyvodili závery týkajúce sa výkonu a charakteristík batérie. 

Systémy správy batérií 

(Dĺžka kurzu: 16 hodín)

Systémy správy batérií (BMS) sú nevyhnutnou súčasťou každého systému napájaného z batérie, ktorý zaisťuje bezpečnú a efektívnu prevádzku batérií. BMS možno definovať ako elektronický systém, ktorý riadi akumulátor monitorovaním jej stavu, riadením jej prostredia a zabezpečením optimálneho výkonu vzhľadom na odoberaný prúd alebo požadované napätie. Primárnym účelom BMS je chrániť batériu pred prevádzkou mimo jej špecifikovaných prevádzkových podmienok a predĺžiť jej životnosť. Funkcie systému BMS sú kľúčové pre výkonu batérie. Odhad stavu nabitia (SoC) poskytuje informácie o tom, koľko energie zostáva v batérii, čo umožňuje používateľovi podľa toho plánovať svoje aktivity. Odhad stavu (SoH) pomáha pri určovaní celkového stavu a zostávajúcej kapacity batérie, čo umožňuje včasnú údržbu alebo výmenu. Tepelný manažment riadi teplotu batérie, aby sa predišlo prehriatiu alebo podchladeniu, ktoré môže znížiť jej výkon. Ochranné mechanizmy proti prebitiu a nadmernému vybitiu chránia batériu pred možným poškodením v dôsledku nadmerného nabíjania alebo vybíjania. 

Hodnotový reťazec batérií 

(Dĺžka kurzu: 4 hodiny)

Tento kurz poskytuje solidný prehľad a pochopenie hodnotového reťazca batérií, výrobných procesov a scenárov konca životnosti. Účastníci kurzu sa oboznámia so surovinami pre výrobu batérií, pochopia ako sa vyrába lítium-iónová batéria, vyhodnotia ako znovu získať hodnotu z batérie na konci životnosti, a dozvedia sa o najnovších scenároch súvisiacich s batériami na konci životnosti, najmä opätovného použitia a recyklácie. 

Batériové úložiská: podnikateľské modely, trh a regulácie 

(Dĺžka kurzu: 7 hodín)

Tento certifikát umožňuje odborne posúdiť výzvy, hlavné hnacie sily a obchodné príležitosti meniaceho sa energetického systému na rôznych úrovniach trhu. Účastníci získajú pohľad na politické a regulačné rámce ako kľúčovú súčasť každého investičného rozhodnutia a stratégie a objavia skutočné podnikateľské príklady od popredných spoločností, ktoré sú priekopnícke vo svojom sektore. 

Integrácia energetických systémov: budúcnosť dopravy 

(Dĺžka kurzu: 18 hodín)

Integrácia energetických systémov sa týka koordinácie a harmonizácie rôznych zdrojov energie na zabezpečenie optimálnej účinnosti a udržateľnosti energetických systémov. V kontexte dopravy zohráva integrácia energetických systémov kľúčovú úlohu pri formovaní budúcnosti mobility a vplyvu na životné prostredie. Integrácia energetických systémov v doprave zahŕňa budúce začlenenie viacerých zdrojov energie, ako je elektrina, biopalivá a vodík. Integráciou týchto zdrojov môžu dopravné systémy znížiť závislosť od tradičných fosílnych palív, čo vedie k nižším emisiám a lepšej udržateľnosti. Vzájomné prepojenie medzi energetickými a dopravnými systémami umožňuje flexibilnejšie a efektívnejšie využívanie energie, z čoho majú prospech oba sektory priemyslu. Využívaním čistejších zdrojov energie môžu dopravné systémy prispieť k zmierneniu zmeny klímy. Okrem toho integrácia energetických systémov vedie k úsporám nákladov na energiu, keďže obnoviteľné zdroje sú často z dlhodobého hľadiska nákladovo efektívnejšie. Zvýšená energetická bezpečnosť a odolnosť sú ďalšími výhodami, keďže diverzifikované zdroje energie znižujú závislosť na nestálych trhoch s ropou. 

Transformácia energetických systémov 

(Dĺžka kurzu: 8 hodín)

V súčasnej dobe dominujú fosílne palivá ako uhlie, ropa a zemný plyn. Aj keď tieto zdroje zohrávali dôležitú úlohu pri podpore hospodárskeho rastu, majú významné environmentálne dôsledky vrátane emisií skleníkových plynov, znečistenia ovzdušia a ničenia biotopov. Transformácia energetických systémov znamená prechod od tradičných zdrojov energie založených na fosílnych palivách k udržateľným a obnoviteľným alternatívam. Táto zmena je nevyhnutná kvôli rastúcim obavám zo zmeny klímy, vyčerpania zdrojov a energetickej bezpečnosti. Technológie obnoviteľných zdrojov energie ponúkajú odlišnú a ekologickejšiu alternatívu k tradičným palivám. Investovanie do obnoviteľnej energie predstavuje aj ekonomické výhody, ako je vytváranie nových pracovných miest, energetická nezávislosť a dlhodobé úspory nákladov. 

Správa energetických údajov: Pokročilá analýza

(Dĺžka kurzu: 3 hodiny)

Pokročilá analýza dát zohráva významnú úlohu pri správe energetických údajov využívaním zložitých algoritmov a matematických modelov na extrahovanie poznatkov a vzorov z veľkých súborov údajov. Umožňuje hlbšie porozumieť vzorcom využívania energie, identifikovať neefektívnosť a prijímať informované rozhodnutia na optimalizáciu spotreby energie. Na efektívnu implementáciu pokročilej analýzy pri správe energetických údajov sú potrební skúsení odborníci s odbornými znalosťami v oblasti analýzy údajov, strojového učenia a energetického manažmentu. Organizácie musia investovať do školiacich a rozvojových programov, aby zvýšili kvalifikáciu svojej pracovnej sily a vybudovali potrebné schopnosti na efektívne využitie pokročilej analýzy.